Siedziba firmy

Namysłówska 3b,
46-100 Kamienna
woj. opolskie
POLSKA

kontakt

mail: biuro@lift-polska.pl
mail: serwis@lift-polska.pl
tel: +48 796 388 026
tel: +48 660 749 541

Misja Klaas

Dzięki Wam Klaas zawsze mierzy wysoko

W 1933 roku Theodor Klaas założył w Aschebergu, Nadrenia Północna-Westfalia, co jest dziś średniej wielkości firmą rodzinną Klaas Alu-Kranbau GmbH i Klaas Service & Vertriebs GmbH. Z doświadczeń zdobytych, jako wykonawca robót budowlanych, po zakończeniu drugiej wojnie światowej przystąpił on do pracy nad konstrukcją pierwszej budowlanej windy pochyłej, której celem było wspomóc pracowników budowlanych w ich codziennych pracach.

W 1969 roku syn Theodora Klaas, Ludger Klaas, wykształcony elektryk i mistrz ślusarski, dołączył do firmy. Szybko skierował on swoją uwagę w kierunku aluminium, jako materiału lekkiego, wytrzymałego i trwałego i w 1993 r. wykorzystał je do skonstruowania swojego pierwszego aluminiowego żurawia ciesielsko-dekarskiego. Ta innowacja, która zyskała międzynarodowy rozgłos okazała się kamieniem milowym w historii firmy i podstawą do rozwoju innych specjalnych maszyn tj. podnośników koszowych czy też specjalnych konstrukcji z zakresy techniki przeciwpożarowej.

Obecnie Klaas to wiodący, wydajny producent maszyn z innowacyjnymi produktami o wysokiej, jakości o światowym zasięgu. Za sukcesem firmy stoją doświadczeni pracownicy, których wiedza, zaangażowanie i pomysłowość stanowią filar sukcesu marki Klaas.

Aby pozostać możliwie w bliskim kontakcie z każdym swoim klientem firma Klaas w Niemczech sprzedaje swoje maszyny bezpośrednio przez swój departament sprzedaży, a w przypadku innych krajów współpracuje na zasadach wyłączności długoterminowej z uważnie wyselekcjonowanymi dystrybutorami.

Jakość Made in Germany

Jakość zawsze była priorytetem dla Klaas’a, dlatego producent ten zdecydowaną większość komponentów produkuje w swoich zakładach w Ascheberg’u jednocześnie starając się utrzymać swoje uzależnienie od dostawców zewnętrznych na minimalnie możliwie niskim poziomie. O utrzymanie, jakości dba wdrożony w firmie system zarządzanie jakością zgodny z normą PN-EN ISO 9001:2015. Utrzymanie znaczącej gestii produkcyjnej w swoich rękach nie tylko zapewnia kontrolę nad jakością produkcji, ale pozwala szybko i elastycznie reagować na prośby modyfikacyjne klientów oraz wymagania rynku.

Projektowanie i Rozwój

“Rozwój na bazie doświadczeń praktycznych” zgodnie z tym mottem w Klaas inżynierowie konstrukcyjni, projektanci i technicy codziennie pracują, aby urzeczywistniać swoje pomysły i wymagania klientów. Wszystkie prace rozwojowe i projektowe Klaas wykonuje we własnym zakresie korzystając ze swojego unikatowego know-how i wieloletniego doświadczenia. Rezultat: bogata oferta innowacyjnych maszyn budowlano-użytkowych.

Układy elektroniczne

Nasi inżynierowie układów elektronicznych sami projektują i konfigurują wszystkie niezbędne systemy sterowania stosowane w maszynach Klaas tak, aby były one możliwie jak najbardziej zindywidualizowane do ich unikalnego zastosowania. Prace te dotyczą obszaru opracowania oprogramowania, wyboru komponentów sprzętowych oraz ich montaż. Taki system działania zapewnia nie tylko kontrolę nad wysokim standardem jakościowym, ale umożliwia on elektronikom Klaas na praktycznie nieograniczoną elastyczność operacyjną we wdrażaniu indywidualnych zmian na prośbę klientów i pracami rozwojowymi.

Produkcja

Jako firma inżynieryjno-konstrukcyjna technologia obróbki metalu i umiejętności manualne pracowników są priorytetem dla firmy Klaas. Z tego też względu Klaas kładzie również ciągły nacisk na unowocześnianie swojego parku maszynowego. W fabryce w Ascheberg’u kilku mistrzów produkcji na stałe dogląda bieżącej, jakości produkowanych komponentów, a jakość każdego spawu jest nadzorowana przez zespół inżynierów spawalnictwa.

Inspekcje końcowe

Inspekcja jakości i bezpieczeństwa odgrywają niebagatelną rolę w procesie produkcji Klaas. W konsekwencji cały zespół kontroli końcowej - od mechaników po testerów - jest świadomy swojej wysokiej odpowiedzialności wobec użytkowników maszyn opuszczających Ascheberg. W związku z powyższym każde urządzenie Klaas jest szczegółowo testowane, a jego funkcje sprawdzane przed dostawą. Wszystkie procedury końcowej kontroli jakości i bezpieczeństwa zawsze odbywa się według ściśle zaplanowanego planu kontroli i kończą protokołem kontroli końcowej.

Serwis

Filozofia Klaas to pozostawanie blisko swoich klientów. Dlatego po zakupie i odbiorze swoich maszyn klienci mogą zawsze dalej na nas liczyć: obszerne instrukcje i szkolenia są tak samo częścią naszej oferty, tak jak i niezawodny serwis konserwacyjny i naprawczy. Klaas zapewnia zarówno w Niemczech jak i przez swoich zagranicznych partnerów dystrybucyjnych opcję serwisu mobilnego, dlatego w przypadkach konieczności przeprowadzenia konserwacji lub drobnych napraw nasi mechanicy z przyjemnością umówią się z Państwem w dogodnym dla Państwa miejscu.